VII Marsze na Orientację „BIELOWSZCZAK 2012” (17 III 2012)

.

17 marca 2012 r. w Szkółce Leśnej BIAŁOCHOWO stawiło się 100 zawodników orientalistów, chcących zmierzyć się z terenem, mapą i własną słabością.  VII Marsze na Orientację „BIELOWSZCZAK 2012” jako I etap PUCHARU BORÓW TUCHOLSKICH, zorganizowało Gimnazjum Publiczne w Warlubiu a współorganizatorem było Wojskowe Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „OSeSeK” z Klubu Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu. Dla zawodników przygotowano trasy od 3,5 do 5 km. PK zostały rozmieszczone   w urozmaiconym terenie. Dominowały jary czy wręcz wąwozy, bagna, pagórki no  i wszechobecne krzaki oraz piękny las. Na trasie można było spotkać pruski schron z zewnętrznego pasa obrony twierdzy Grudziądz oraz słupki, już historyczne, oznaczające granicę poligonu wojskowego pruskiego a po I wojnie światowej polskiego. MFG z numerem to opis tych słupków. W centrum zawodów znajdował się rezerwat „JEZIORO FLETNOWSKIE” oraz wspaniała Szkółka Leśna.

Zawodnicy spisali się medal. Zwierzyna też dopisała. Po podsumowaniu kart startowych wyróżniono najlepszych medalami i nagrodami rzeczowymi. Organizatorzy zadbali o podniebienie  serwując kiełbaski i drożdżówki. Aura także nie zawiodła. Można było zażywać kąpieli słonecznych.

Zwycięzcy w kategoriach:

TD: Lach Miłosz, Lach Tomasz – Gdańsk

TM: Magdalena Weisbrot ,Irmina Padrak – Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego przy Gimnazjum Laskowice

TJ: Witkowski Wojciech – STK LUKS „POL” Czersk

TZ: Filip Fierek, Nowak Piotr- STK LUKS POL Czersk

.

W organizację i przeprowadzenie Marszów zaangażowani z OSeSKa byli: Rafał Fierek –kierownik, Jerzy Kondek, Adam Arentewicz, Ryszard Lewandowski, Bazyl Romaniuk, Ryszard Fierek – sędzia główny. Na trasie: Monika Bartoszek, Magda Okleja. Wspierający dziadków: Kacperek  Gratowski, Janek Fierek.

.

Zdjęcia:

Rekonesans, ustawianie PK i zdejmowanie PK w obiektywie Ryszarda Fierka

Zawody w obiektywie Ryszarda Fierka