Spacer Nordic Walking podczas EURO (16 VI 2012)

.

Tekst i zdjęcia: Jacek Treichel

Sobotnie przedpołudnie 16 czerwca 2012 r. Strudzeni kibice w większości odpoczywali w tym czasie po trudach oglądania emocjonujących spotkań podczas turnieju piłkarskiego EURO_2012. Jednak 11 osobowa grupa miłośników rekreacji i spacerowania z kijami stawiła się na wezwanie Adama. Miejscem spotkania były Owczarki, na ulicy Dębowej przy skrzyżowaniu z Cisową. Część dotarła komunikacją miejską, a część korzystając z dobrego humoru współmałżonków samochodami.

Marsz rozpoczął się drogą polną w kierunku Lisich Katów. Pierwsza ciekawostka na trasie, to schron piechoty Nr 1 fortyfikacji linii Osy z 1939 roku. Panie wypatrzyły go, pamiętając o zamiłowaniu prezesa Ryszarda do tego typu obiektów. Następnie krótka przerwa do zdjęć na mostku nad Osą. Po drodze stykaliśmy się z fauną w czystej postaci. A to spacerujący ślimak, to znowu para ganiających się zajęcy. Po chwili marszu dotarliśmy do budynków aeroklubu. Obecnie Nadwiślańskiego, choć bardziej odpowiada nam stara, jakże miła dla ucha nazwa Grudziądzkiego. Spacerując wokół ogrodzenia mieliśmy okazję poobserwować starty i lądowania awionetek oraz czekające na swoją kolej na płycie lotniska szybowce.

Po krótkim, lecz intensywnym wysiłku, grupa wspięła się na pobliskie wzniesienie górujące nad okolicą. Piękne widoki na lotnisko, pałac w Białochowie
i Grudziądz rekompensowały w pełni chwile zmęczenia. Była to również okazja na dłuższy wypoczynek.

Po przerwie ruszyliśmy w dalszą trasę. Mijaliśmy m.in. użytek ekologiczny Lisie Katy, podziwiając szkółki drzew i rosnący nieopodal młody las. Marsz zakończyliśmy w barze w Mokrem, chłodząc się napojem kibiców. Tu rozwinęły się rozmowy o odbytych wyprawach, oraz przyszłorocznym jubileuszu Klubu.  Oczywiście dominującym tematem były mecze rozgrywającego się turnieju. Nie po raz pierwszy okazało się, że panie gorąco dopingują naszych zawodników i posiadają całkiem sporą wiedzę na temat piłki nożnej. Co zostało przyjęte z nieukrywanym zadowoleniem, ze strony męskiej części kijkowych OSeSKów.

Do zobaczenia po wakacjach!

.

__________Galeria