Rajd Kalinki i kijki OSeSka (6 I 2013)

.

.

Pierwsza w Nowym 2013 Roku wyprawa „na kijkach”  WK PTTK „Oseska”.

Tradycyjnie jak co roku w niedzielę 6 stycznia rozpoczęliśmy sezon naszych „kijkowych” wypraw. Miejscem startu była pętla autobusowa przy Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr  Biegańskiego w Grudziądzu.

Grupa 18 „kijkarzy” pod przewodnictwem Adama wyruszyła na trasę. Pogoda nam sprzyjała, choć momentami padał śnieg.  Trasa w większości wiodła po lesie miejskim.

Kulminacyjnym punktem naszej wyprawy było  spotkanie przy ognisku „na ścieżce ekologicznej” w Węgrowie z Klubem Turystyki Kolarskiej „Kalinka”  na XXXIV Kolarskim Rajdzie Noworocznym. Po drodze minęliśmy schronisko dla zwierząt, dla których niektórzy uczestnicy wyprawy mieli karmę. Mieliśmy też okazje podziwiać
w wojlerach dzikie ptaki m.in. pięknego jastrzębia. W Węgrowie nasz stan powiększył się do 20 osób, bo dołączyli do nas Jola z Rysiem.

Przy ognisku wspólnie z koleżankami i kolegami z „Kalinki” symbolicznie powitaliśmy Nowy Rok, piekliśmy kiełbaski, degustowali kilka rodzajów napoi niekoniecznie wyskokowych oraz startowaliśmy w organizowanych konkursach i wygrywaliśmy ciekawe i przydatne turyście nagrody. Po około 1,5 godzinnym spotkaniu nasze drogi ponownie się rozeszły i my ruszyliśmy pieszo w stronę naszej mety wyprawy, którą był zajazd „Pod Kasztanami”.

Jednak aby tam dotrzeć trzeba było przejść jeszcze ok. 5 kilometrów lasem no i po drodze jeszcze mieliśmy okazje zobaczyć umocnienia zewnętrznego pierścienia obrony Twierdzy Grudziądz. „Pod Kasztanami” dołączył do nas jeszcze Rysiu L. nasz „logistyk” i w tym gronie przy piwku dokonaliśmy podsumowania naszej pierwszej w Nowym Roku wyprawy no i oczywiście umówiliśmy na następną.

Tekst : Maryla  Machaj.

.

_____w obiektywie Ryszarda Fierka

.
_____w obiektywie Jana Marszałka