„Sylwestrowy spacerek” Nordic Walking (28 XII 2013)

.

„SYLWESTROWY  SPACEREK” NORDIC WALKING

Tekst i zdjęcia: Jacek Treichel

W słoneczne przedpołudnie 28 grudnia 2013 r. kijkarze OSeSKa kończyli sezon. Korzystając z prawdziwie jesiennej pogody (+9o C) spotkaliśmy się przy mostku przez Trynkę obok Szkoły Podstawowej nr 4 w grudziądzkich Owczarkach. Jeszcze przed udaniem się na trasę uczestnicy złożyli podziękowania Adamowi. W związku z planowanym, kilkumiesięcznym wyjazdem do rodziny w USA otrzymał laurkę z oryginalnymi życzeniami oraz kamizelkę odblaskową z sympatycznym napisem: „Starszy Kierownik Imprezy”. Trasa marszu prowadziła od wspomnianej szkoły, dalej nieznanymi uczestnikom, a i chwilami prowadzącym, trasami leśno-polnymi, przez Małą Księżą Górę, baterię kolejową, obok najstarszego grudziądzkiego cmentarza w Tarpnie aż do baru Ararat przy ulicy Jaśminowej. W spacerku brało udział 15 uczestników, na trasie liczacej nieco ponad 9 km.

Na zakończenie spotkania, spożywając tradycyjne ormiańskie dania prosto z Kaukazu jak również polskie przysmaki, dokonano krótkiego podsumowana sezonu. Okazje zabrania głosu mieli: Prezes Oddziału PTTK w Grudziądzu – Grzegorz Machaj i Prezes OSeSKa – Ryszard Fierek. Oceniono mijający rok jako bardzo dobry i życzono sobie wielu kolejnych sukcesów. Szczegółowe podsumowane sezonu, nastąpi niebawem na stronie internetowej klubu.

Póki co umówiliśmy się na kolejny spacer Nordic Walking. Nastąpi on 5 stycznia 2014 r. i będzie to kolejna wspólna wyprawa z Klubem Turystyki Kolarskiej PTTK „Kalinka” podczas XXXV Kolarskiego Rajdu Noworocznego z zakończeniem w Ośrodku Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie.

.

__________Galeria