PODRÓŻ HISTORYCZNO – KRAJOZNAWCZA „ŁEBA 2014” (16-18 V 2014)

.

34 URYSTÓW UCZESTNICZYŁO W TEGOROCZNEJ WYPRAWIE W OKOLICE SŁOWIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO.
TRADYCYJNIE NOCLEG ZAPEWNIŁ NAM OŚRODEK WCZASOWY GRUDZIĄDZKIEGO URZĘDU MIEJSKIEGO, KTÓRYM ZAWIADUJE OSRODEK SZKOLNO WYCHOWAWCZY NR 2.
ZGODNIE Z PROGRAMEM PODZIWIWLIŚMY ZACHODY SŁOŃCA, UROKI ŁEBSKIEJ PLAŻY I SPRAWDZALIŚMY JAK WYGLĄDA NOCNE ŻYCIE. WDRAPALIŚMY SIĘ NA ROWOKÓŁ – ŚWIĘTĄ GÓRĘ SŁOWIŃCÓW. MUZEUM SPN I SKANSEN W KLUKACH TAKŻE NIE OMIESZKALIŚMY ZWIEDZIĆ. NIESTETY, W KLUKACH NIE MA POPRZEDNIO SERWOWANYCH, PRZEZ MIEJSCOWE PANIE, SERNIKÓW I JABŁECZNIKÓW.
NAJWIĘCEJ FRAJDY PRZYSPOŻYŁ SPACER PO WYDMACH. POGODA SPRZYJAŁA ALE NIE KAŻDY KONDYCYJNIE BYŁ PRZYGOTOWANY. JUREK ZE ZBYSZKIEM POKONALI TRASĘ ZDECYDOWANIE DŁUŻSZĄ BO DOSZLI DO ŁEBY (RAZEM OK. 20 KM). RESZTA ZALICZYŁA „TYLKO” OK. 8 KM. ZAPRAWIENI W WĘDRÓWKACH WESZLI NA LATARNIĘ W CZOŁPINIE. WIECZOREM ZALICZONO GRILLA.
NIEDZIELA PRZEZNACZONA BYŁA NA INDYWIDUALNE ZABEZPIECZENIE POBYTU W ŁEBIE. W DRODZE POWROTNEJ LEKCJA HISTORII I PODZIWU DLA POMYSŁOWOŚCI TWÓRCY CENTUM EDUKACJI I PROMOCJI REGIONU W SZYMBARKU, DANIELA CZAPIEWSKIEGO. NIESTETY ODSZEDŁ NA WIECZNY SZLAK. KIEROWCA TOMEK SPISAŁ SIĘ ZNAKOMICIE. PO GODZ. 21.00 BYLIŚMY W DOMACH.
(rf)

.

_____Galerie:
_____w obiektywie Ryszarda Fierka
_____w obiektywie Jana Marszałka
_____w obiektywie Zbigniewa Szynkielewicza